dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie
łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie
podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie
świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie


VI Hi-Tec Bieg Po Zdrój/Półmaraton Gorski + Trail Zdrojowy 11km


Miejsce: Polska, śląskie, Jaworze

Data rozpoczęcia: 24-05-2020
Data zakończenia: 24-05-2020

Pomysł Biegu po zdrój zrodził się w głowach grupy biegaczy z Jaworza przy współpracy Urzędu Gminy Jaworze i Ośrodka Promocji Gminy Jaworze oraz wielu organizacji pozarządowych i wolontariuszy, którzy uznali iż przepiękne krajobrazy Jaworza oraz urokliwy amfiteatr idealnie nadają się do organizacji biegów masowych.

Głównym celem imprezy stała się nie tylko popularyzacja biegania i zdrowego trybu życia oraz promocja Gminy Jaworze, ale także integracja społeczności lokalnej naszej gminy. Idea „Biegu po zdrój” od początku zakładała dostępność dla biegaczy w każdym wieku i stopniu umiejętności stąd bieg rozgrywany jest na dystansach 10 i 21 km oraz przewidziane zostały biegi dla dzieci w różnym wieku i na różnych dystansach.

Nazwa „Bieg po zdrój” nawiązuje do dążeń naszej gminy mających na celu uzyskanie statusu uzdrowiska w czym nasz bieg mamy nadzieję pomoże.

Trasy Biegów:
 • Półmaraton Górski – „Bieg po Zdrój”
  - Start: Amfiteatr, ul.  Wapienicka 25 - godz. 10.00 -   Trasa: ul. Wapienicka – ul. Południowa –   zboczem na Palenicę - szlak niebieski na Błatnią - szlak żółty w kierunku Klimczoka odbicie na Karkoszczonkę  –   Szczyt Klimczoka -Szyndzielnia -szlakiem żółtym do krzywej chaty – Zapora – drogą leśną - ul. Południowa, ul. Wapienicka, ul.KoralowaMeta: amfiteatr
  - Długość trasy: 23 km, przewyższenie: 1288 m -     wysokość maksymalna 1117 m.n.p.m.
  - każdy zawodnik na trasie  jest obowiązany posiadać własny kubek do napojów!
  - Na  trasie zlokalizowane będą; pomiar czasu na Klimczoku, punkty sędziowskie, oraz  3    punkty nawadniania. Cała trasa będzie oznaczona taśmą  z  logo  Stowarzyszenia  Bieg  Po  Zdrój. Na  niektórych  kilometrach będą znaczniki. -    Wyznacza się limit  czasowy   na   mecie 5   godzin,    zawodnicy, którzy   nie   zmieszczą się w wyznaczonym limicie czasowym nie będą sklasyfikowani. -      każdy zawodnik na trasie jest obowiązany oprócz regulaminu biegu przestrzegać  regulaminu Lasów Państwowych. -    Dopuszcza się używanie kijów trekkingowych. -    Bieg z psem wyłącznie w specjalnych szelkach do biegania z psem.-   Zawodnicy biegnący z psami wprzypadku zajęcia nagradzanych miejsc niebędą  brani pod uwagę.
 • Trail  11 km-   Start: Amfiteatr, ul.  Wapienicka 25 godz. 10.15
  - Trasa:  ul.  Wapienicka  – ul. Południowa – w prawo drogą leśna do ul. Panoramicznej – w lewo ulicą Turystyczną – przy leśniczówce w lewo 1,5kmwzdłuż Potoku Szerokiego w kierunku Borowiny –    na wysokości Leśnego Kościoła Ewangelickiego w lewo do drogi leśnej – z drogi leśnej w lewo do ulicy Południowej -   ul. Koralowa, Park Zdrojowy,  Meta: amfiteatr
  - Długość trasy:  ok 11 km, przewyższenie: 300 m. - wysokość maksymalna 700 m.n.p.m.-   każdy zawodnik na trasie  jestobowiązany posiadać własny kubek do napojów!-   Na trasie zlokalizowane będą;, punkty sędziowskie oraz punkty 2   nawadniania. -   Trasa będzie oznaczona biało-czerwoną taśmą z  logo  Stowarzyszenia  Bieg  Po  Zdrój  . Na niektórych kilometrach będą znaczniki pionowe, oraz poziome oznaczenia kilometrów i kierunku.        -Wyznacza się limit czasowy na mecie –  2,5 godziny, zawodnicy którzy nie zmieszczą się w wyznaczonym limicie  czasowym nie będą sklasyfikowani.-     dopuszcza się używanie kijów trekkingowych. -    -Bieg z psem wyłącznie w specjalnych szelkach do biegania z psem.-   Zawodnicy biegnący z psami  w przypadku  zajęcia nagradzanych miejsc  nie będą  brani pod uwagę.

Wydarzenie na Facebooku
Strona Organizatora
Jeśli masz jakieś uwagi dotyczące tego wydarzenia, skorzystaj z poniższego formularza. (Uwaga zadziała tylko wtedy gdy organizator wprowadził do systemu swój adres mailowy):
Comments are not enabled for this event

Trzebnicki Klub Psa

Wiesz o jakimś biegu, którego tu nie ma?