dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie
łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie
podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie
świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie


V Bieg Kurierów Sądeckich


Miejsce: Polska, małopolskie, Rytro

Data rozpoczęcia: 16-05-2020
Data zakończenia: 16-05-2020

Impreza ma upamiętniać posłańców Polskiego Państwa Podziemnego, którzy wielokrotnie pokonywali w czasie wojny „zieloną granicę”. Kurierzy wsiadali na stacji w Nowym Sączu i wysiadali w Rytrze. Tam rozpoczynali marsz do schroniska na Prehybie. W 1940 roku rekord tego jedenastokilometrowego odcinka, wynoszący 1 godzinę i 36 minut uzyskał Tadeusz Sokołowski – „Ogór”. Mimo licznych prób rekord ten nie był do pobicia. W 1942 roku zespół: Mieczysław Chrzanowski i Jerzy Kotlarski najbardziej się zbliżyli do tego wyniku, pokonując tę trasę w czasie 1 godziny i 42 minut. Wiosną 1943 roku zespół: Mieczysław Chrzanowski, Zbigniew Kmieć i Adam Krzyształowicz, uzyskał fantastyczny czas 1 godziny i 27 minut. Rekord „Ogóra” został pobity i taki pozostał do dzisiaj.

W 2016 r. rekord został pobity przez Pana Andrzeja Długosza, który kurierską trasę z Rytra na Przehybę pokonał w czasie 59:32. Podejmiesz wyzwanie?

Bieg rozegrany zostanie dnia 16 maja 2020 r.
Start biegu o godzinie 10:00
Obowiązuje limit czasu: dla biegaczy 3h
Start zlokalizowany będzie przy Dworcu PKP w Rytrze, meta przy schronisku PTTK na Przehybie.

Strona Organizatora
Strona Wydarzenia
Jeśli masz jakieś uwagi dotyczące tego wydarzenia, skorzystaj z poniższego formularza. (Uwaga zadziała tylko wtedy gdy organizator wprowadził do systemu swój adres mailowy):
Comments are not enabled for this event

Trzebnicki Klub Psa

Wiesz o jakimś biegu, którego tu nie ma?