Jubileuszowy 5. Bieg Niepodległości RunPoland 2020

Miejsce: Polska, wielkopolskie, Poznań

Data rozpoczęcia: 11-11-2020
Data zakończenia: 11-11-2020

W inauguracyjnej I edycji Biegu Niepodległości RunPoland.org, ku zdumieniu całego biegowego świata, limit 10 000 uczestników wyczerpał się przed terminem.
Tym samym bieg ten ustanowił fantastyczny frekwencyjny rekord Polski imprezy debiutującej. Natomiast stojący przed linią startu uczestnicy utworzyli na starcie największą w Polsce, żywą, biało-czerwoną flagę biegaczy.
W 3 edycji bieg ten ustanowił frekwencyjny rekord Polski ponad 30 000 zapisanych uczestników (25 000 dopuszczonych do startu).  Zdobył również wiele wyróżnień - w tym na gali sportu został nagrodzony jako impreza sportowa roku.
Medal z biegu, jaki uczestnicy zdobywają na mecie, trzykrotnie zajął 1 miejsce w plebiscycie na Najładniejszy Medal w Polsce w głosowaniu czytelników portalu Maratony Polskie.

Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników biegu zabrania się udziału biegacza/biegaczki wraz z psem bez kagańca. Osoby te zostaną zdyskwalifikowane lub zdjęte w czasie biegu z trasy.